Dokonania

1.Uruchomienie Zdalnego Centrum Informacyjno – Pomocowego (finansowanego ze środków PFRON w dyspozycji MOPS).

W tym zakresie pomagamy: Ja osobiście nawiązuję kontakty z Osobami potrzebujących jakiekolwiek pomocy, w ich imieniu wykonuję mnóstwo telefonów, piszę pisma i udzielam informacji posiłkując się fachowcami w poszczególnych dziedzinach. Mąż, pomaga ludziom w naprawach np. sprzętu rehabilitacyjnego, również naprawy w gospodarstwach domowych i to nie ważne, czy to jest dzień pracy, czy w weekendy.

2. Zajęcia online języka angielskiego dla Osób niepełnosprawnych (finansowanie ze środków PFRON w dyspozycji MOPS).

3.Nawiązanie współpracy z zarządem TBS-Stabłowice w celu poprawy komfortu mieszkańców.

Już są likwidowane bariery podjazdowe w dotarciu do bram w budynkach dla wózkersów. Przedstawiłam 24 postulaty i na pewno po kolei będą realizowane.
Kiedy zdarzają się awarie np. sieci ciepłowniczej, Fundacja reaguje natychmiast na prośbę mieszkańców i sprawa jest załatwiane od ręki.

4.Przeprowadziliśmy cały proces zamiany mieszkań między rodzinami.

5.Pomagamy osobom samotnym w robieniu zakupów.

6.Organizujemy zbiórki.

Na przykład jedzenia do naszej lodówki społecznej, sprzętu rehabilitacyjnego do ZOL Bolków, druga akcja polegała na zorganizowaniu zbiórki środków takich jak prześcieradła, pampersy itp.

7. Lodówka społeczna jest non stop naprawiana przez mojego męża, niestety z powodu braku szacunku wobec tak potrzebnych dla innych sprzętów.

Przy okazji wielki ukłon dla TBS-Stabłwice za pomoc w zamontowaniu lodówki i zwolnienia Nas z opłat za światło.

8.Program FizjoAktywni wózkersi, aktywizacja osób przy pomocy muzyki.

Sama nagrywam te filmiki i się wygłupiam po to, żeby komuś taka forma aktywności pomogła przetrwać ten trudny czas.

9.Udostepniam również ważne wydarzenia jakie mają miejsce w naszym mieście.

10.Założyłam „GALERYJKĘ OSÓB SZCZEGÓLNIE ZAANGAZOWANYCH W ŻYCIE SPOŁECZNE W CELU POMOCY INNYM”.

11.Promuję wszystkie Organizacje, Stowarzyszenia, Fundacje, Społeczności lokalne itp.

12.Promuję sport wśród niepełnosprawnych, różne ważne inicjatywy, wydarzenia, wszystko to co jest godne uwagi, bo jest dobre i pożyteczne dla społeczeństwa.

13.Aktywizuję Osoby niepełnosprawne zawodowo, społecznie, ale też nie odmawiam pomocy Osobom sprawnym, Naszym Przyjaciołom.

14.Współpraca z MPK-Wrocław – Program „Sprawny dojazd do pracy Osób Niepełnosprawnych”.

Uważam to za duży sukces, gdyż wiem, że takie poczynania generują koszty, dla przewoźnika. Codziennie podjeżdża na Nasze Osiedle rano bus i zbiera po drodze ludzi i dowozi do pracy

15.Współpraca z Urzędem miasta Wrocławia, genialnie się układa, zawsze są dla Nas drzwi otwarte.

Pan Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, jest wspaniałym człowiekiem i jego współpracownicy również. Wymienię Panią Dyrektor Izabela Pieniążczak, która bardzo mnie wspiera, pomaga, podtrzymuje na duchu, a jest młodziutka i ten fakt nie przeszkadza w Naszych kontaktach.

16.Pracuję we Wrocławskim Parku Technologicznym, również jako Fundacja podpisałam z nimi umowę w celu współpracy.

Jestem również w RADZIE INTEGRACYJNEGO INKUBATORA WPT, więc sami widzicie, że sroce z pod ogona nie wypadłam, takiego zaszczytu doznałam dzięki Św. Pamięci Bartłomiej Skrzyński, który we mnie wierzył.
Dziękuję Bartuś

17.Udostępniamy oferty pracy.

18.Jestem w Powiatowej Społecznej Radzie Przy Prezydencie Wrocławia pełnię funkcje sekretarza Rady.

 

To tak w skrócie, rzeczywistość jest taka, że Fundację założyłam krótko przed ogłoszeniem pandemii i to rozwaliło mi cały plan działania. Codziennie przyjmuję po kilkanaście telefonów od Was potem wydzwaniam po różnych Urzędach, aby pomóc Wam w załatwianiu Waszych spraw.
Istotne jest też to, że pomagamy obcokrajowcom.
Póki co działamy zdalnie za pomocą wszelkich komunikatorów.
Nigdy nikomu nie odmówiliśmy pomocy, zawsze wspieramy, współpracujemy ze środowiskiem Osób niepełnosprawnych.
Jest akcja, jest i reakcja z Naszej strony, ale tak chyba ten świat jest skonstruowany, że jedni są do roboty a inni bardziej medialni, no fakt ja medialna nie jestem.
Ok, pozdrawiam, chcę żebyście wiedzieli co się u Nas dzieje na razie, bo i tak większość z Nas siedzi w domu i zdalnie pracuje.
Zawsze możecie liczyć na mnie i mojego męża, oraz Naszą super Agnieszkę, członkini Naszego Zarządu, która genialnie pisze bardzo trudne programy, do pozyskiwania środków na działalność Fundacji. Zaznaczam nie jesteśmy dochodową Fundacją.